blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG gamer_personal
ČLÁNKY
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
Gam_erE3 2015: Čo očakávať ?
pridal Gam_er 27.5. 2015 o 22:46Bethesda (14. jún, 7pm PT/ 10pm ET)

Tohtoročnú výstavu E3 otvára svojou konferenciou Bethesda. Táto spoločnosť je tu s nami už pomerne dlho, bola založená v roku 1986 a stála za takými hernými peckami ako séria The Elder Scrolls, séria Fallout, Rage, Dishonored, Doom (od roku 2012) a od minulého roku pod svoje krídla zobrala aj sériu Wolfenstein čo tomuto titulu náramne prospelo.

Bethesda

Čo môžeme očakávať ?

U otvárača tohtoročnej E3 môžeme očakávať

ohlásenie ich legendy Fallout 4, ďalej je to The Elder Scrolls Online, sequel Dishonored ale najväčšie očakávania sú z mojej strany na gameplay  toľko odkladaného, rušeného a prerábaného v poradí štvrtého titulu DOOM. Na nový DOOM bol pred nedávnom uvoľnený kratučký teaser, z ktorého sme sa veľa nedozvedeli. Konkrétne zábery tvorili 6 sekúnd a dá sa z nich odhadovať maximálne, že to bude šialené a akčné. Všetko podstatné sa ale dozvieme 14. júna.

Doom4Fallout4

Microsoft (15. jún, 9:30am PT/ 12:30pm ET)

Ďalším producentom v poradí ktorý sa nás pokúsi ohúriť je Microsoft. Túto spoločnosť iste netreba predstavovať. Ich herná divíza nám priniesla mnoho hier najznámejšie z nich sú séria Age of Empires, Zoo Tycon, Age of Mythology, séria Halo a nedávno uvedená krásna plošinovka Ori and the Blind Forest.

Microsoft

Čo môžeme očakávať ?

Microsoft sa bude snažiť zaujať najmä čo sa týka titulov pre ich Xbox One. Práve na Xbox si páni z MS ulovili od SquareEnix exkluzivitu, pokračovania skvelého rebootu série Tomb Raider (2013). Neskôr našťastie vyplynulo že sa jedná len o časovú exkluzivitu. Čo sa ich konferencie týka najviac očakávam gameplay práve spomínanej exkluzivity Rise of Tomb Raider. Určite by potešilo aj oznámenie, na aký dlhý čas táto exkluzivita platí. Okrem toho Microsoft pravdepodobne ukáže aj Halo 5: Guardians, novú v poradí šiestu Forzu, Gears of War v ultimátnej edícii, Crackdown a úplnú, zaujímavo vyzerajúcu Xbox One exkluzivitu Quantum Break

Rise of Tomb RaiderQuantum Break

EA (15. jún, 1pm PT/ 4pm ET)

Vraví sa, že do tretice všetko dobré a o tom sa nás bude snažiť presvedčiť gigant ElectronicArts. EA počas svojej existencie priniesla jedny z najlepších hier v hernom priemysle. Stojí za sériami ako Battlefield, Need for Speed, Medal of Honor, Dragon Age, ale aj za športovými sériami FIFA, NHL, NBA či UFC. Všetci vieme že EA už v poslednom období dávno nie je to, čím bývala a s ich úspešnými, silnými značkami to šlo dole vodou. Vedenie tejto legendy na poli však hier sľubuje, že sa z chýb poučilo a tak bude zaujímavé sledovať čo ich konferencia prinesie.

EA

Čo môžeme očakávať ?

Najväčším EA ťahákom pre mnohých vrátane mňa bude gameplay nového Need for Speed. Ten bol po 2 ročnej pauze nedávno oznámený zopár informáciami, doplnenými teaser trailerom. Podľa informácii ktoré zatiaľ máme, bude sa jednať o totálny reštart upadajúcej série. Electronic Arts sľubuje, že sa vráti späť k základom vychádzajúcich z úspešných dielov Underground I a II. To znamená, že sa vrátia milované, široké možnosti úprav áut, ilegálne preteky a s nimi spojené policajné naháňačky.  Tuning v nextgen prevedení bude určite stáť za to, zostáva len dúfať a držať vývojárom palce nech to nepokazia. Okrem toho by EA pravdepodobne ukáže či informuje o nových športových hrách pre rok 2016- NHL, NFL, FIFANBA, ďalej by to mohlo byť zaujímavé Mirror´s Edge 2 a mnohí očakávajú aj nejaké to oznámenie ohľadne ďalšieho Mass Effect dielu.

Need for Speed NHL 16

Ubisoft (15. jún, 3pm PT/ 6pm ET)

Ďalším herným gigantom, ktorý to má u hráčov už nahnuté, bude milovaný aj nenávidený Ubisoft. Verím, že každý kto aspoň trošku zavadil o pár hier, sa s hrou od Ubisoftu už stretol. Tento producent nám od roku 1991 priniesol úžasné tituly, medzi ktoré patria  séria FarCry, Assassin´s Creed, Rayman, Splinter Cell či Rainbow Six. Od Ubisoftu sa každoročne očakáva veľa a tento rok to bude mať zvlášť ťažké. Po sklamaní a zavádzaní pri WatchDogs, únikom informácií, recyklovanom FarCry či absolutne nedoladenom loňskom diele Assassin´s Creed, malo iste mnoho hráčov pocit, že si z nich Ubisoft robí dobrý deň. Zostáva len veriť, že si to vedenie uvedomuje a tento rok pre nich dopadne v pozitívnom svetle, majú totiž čo naprávať.

Ubisoft

Čo môžeme očakávať ?

Pre mňa najväčším očakávaním bude plnohodnotný gameplay z nového Assassin´s Creed, s podtitulom Syndicate. Práve touto silnou značkou si to Ubisoft minulý rok pokazil najviac. Nový Assassin´s Creed titul bol prostredníctvom live streamu svetu odhalený 12. mája v alfa verzii. Človek by si bol povedal, že po minuloročnom Unity nám prvým predstavením nového dielu AC série padne sánka. To sa však rozhodne nestalo. Napriek tomu, že sa jednalo len o PRE-ALPHA FOOTAGE verziu, práve kvôli minuloročnému fiasku, by však Ubisoft mal hru prezentovať v čo najlepšom svetle. Ostáva len dúfať, že sa to s novým AC podarí a na Ubisoft ukáže poriadny gameplay práve na svojej konferencii. Okrem toho pravdepodobne uvidíme odkladané The Division ktoré prvým gameplayom naznačilo, že sa bude jednať k kvalitnú hru. Ďalej by sme mohli vidieť nový Rainbow Six: Siege, Just Dance či nový diel z podsérie Assassin´s Creed s označením Chronicles.

AC SyndicateRainbow Six Siege

Sony (15. jún, 6pm PT/ 9pm ET)

Ako novopečeného majiteľa štvrtej konzoly od Sony, ma tento vývojár na E3 tento rok zvlášť zaujíma. Spoločnosť Sony bola prakticky jednou zo spoločností, ktorá zmenila herný priemysel. Najmä pomocou svojich konzol, na ktoré samozrejme priniesla mnoho legendárnych titulov. Spomenul by som Killzone, Crash Bandicoot, séria Uncharted, SOCOM či obrovský hit roku 2013 The Last of Us. Sony podobne ako Microsoft, bude chcieť zaujať najmä svojim herným line upom pre ich konzolu PS4. Mnohých fanúšikov znepokojil najmä fakt, že vývojári štúdia Naughty Dog spadajúceho pod Sony, odložili dlho očakávaný tromf, v podobe štvrtého dielu série Uncharted. Práve tým znepokojeným bude chcieť Sony dokázať, že aj napriek tomu majú dostatočný herný arzenál, ktorý proti konkurencii vytasia v jesennom a zimnom období.

Sony

Čo môžeme očakávať ?

S veľkou pravdepodobnosťou uvidíme už spomínaný Uncharted 4, z ktorého sme už mali možnosť vidieť gameplay video. Ďalej by to mohol byť zaujímavo vyzerajúci horor Until Dawn ktorý onedlho vychádza. Priaznivci automobilových hier očakávajú Gran Turismo 7. Určite sa dozvieme novinky o pripravovanom Ratchet & Clank titule pre PS4 a uvidíme aj hry, ktoré má Sony pripravené k vydaniu do konca tohto roka, medzi ktoré patrí napríklad No Man´s Sky ktorá ma osobne vôbec neoslovila. Okrem hier Sony prisľúbila prezentáciu k ich zariadeniu pre virtuálnu realitu s názvom Project Morpheus. Za mňa by určite potešil nejaký akčne ladený AA titul, ktorý vyjde ešte tento rok. Uvidíme.

Project MorpheusUncharted 4

Square Enix´ (16. jún, 10am PT/ 1pm ET)

Prítomní budú aj vývojári zo Square Enix´. Napriek tomu že existujú už od roku 1975 (vtedy ešte len pod Enix) do mojej priazne sa naplno začali dostávať po vydaní vydareného Sleeping Dogs. Potom pokračovali dobre zvládnutým Hitmanom Absolution a sánku mi stiahli výborným rebootom Tomb Raideru, vďaka ktorému si ma úplne získali a fandím im.

Square Enix´

Čo môžeme očakávať ?

Square Enix´ pod Microsoftom ukážu spomínaný Rise of Tomb Raider. Okrem toho, majú nachystané novinky aj o svojich ďalších AA tituloch, medzi ktoré patria DeusEx: Mankind Divided, ktorý sa už svetu prezentoval skvelo vyzerajúcim trailerom. Ďalej to bude u mňa vítané tretie pokračovanie Just Cause ktoré už tiež čo to ukázalo v traileroch. Nejaké info by malo padnúť aj o ďalšom pokračovaní FinalFantasy XV a taktiež o Kingdom Hearts 3.

Just Cause 3Deus Ex Mankind Divided

 

Okrem spomínaných sa na E3 ukáže aj Activision. Ten má v ponuke 2 veľké tituly a to nový diel Call of Duty s poditulom Black Ops III (pri ktorom sa naskytá otázka či si táto séria ešte dokáže získať hráčov tak ako v minulosti), a nový diel Guitar Hero.

Black Ops IIIGuitarHero

 

Je jasné, že vývojári z každej firmy si pre nás pripravili aj rôzne prekvapenia, ohľadne noviniek, či neohlásených hier. Určite sa teda je načo tešiť.Prístupov 5793
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
E3 2015: Čo očakávať ?
[ 27.5.2015] (príspevkov 0)